Skip to main content
Мар 23, 2011

Колку пати сте слушнале и прочитале:храни се здраво?! Е па и многу здраво не било баш толку здраво.


Фев 6, 2014

Информативни регионални средби на Мировниот корпус на САД. Денес во општина Охрид, вработените во Мировниот Корпус Македонија и волонтерите, споделија информации за нивната работа како дел од глобалното семејство на Мировен корпус на САД.


Мар 20, 2010

Македонскиот премиер Никола Груевски на крајот на месецов ќе има уште една средба со неговиот грчки колега Јоргос Папандреу на маргините на самитот на Европскиот Совет во Брисел, информираа од владата.


Фев 6, 2014

Пред бистата на Прличев беше одржана и беседа за поетот.


Јун 30, 2009

Градоначалникот на Струга им должи 4 плати на екс советници.


Фев 6, 2014

Обуките ги спроведува општинската организација на Црвениот крст од Охрид, а самите курсеви се организираат на иницијатива токму на наставниците.


Ное 20, 2008

Завршени се сите подготовки Македонија да биде врвен домаќин на претстојното Европското првенство во ракомет за жени, што од 2 до 14 декември ќе се одржува во Скопје и Охрид.


Апр 7, 2021

НУ Завод и Музеј, сопственикот на објектот, пропаѓањето на куќата го правда со непостоење Детален урбанистички план и поништување на Детален урбанистички план за Урбана заедница еден. Изработиле документација за реставрација на куќата и чекаат решение на овој проблем.


Фев 6, 2014

Вечерва во спортската сала „Биљанини извори“ во охрид започнува „Кошаркарскиот куп на Македонија 2014“.