Skip to main content
Мар 22, 2011

Неодамнешното американско истражување покажа дека миризливите свеќи, како и електричните мириси за освежување на просторот содржат стотина хемикалии кои се штетни за организмот.


Фев 5, 2014

Нека не ве изненади појавата ако некое возило посебно такси возилата влетаат непрописно во вашата насока на движење на бул Туристичка и Железничка. На  делови од овие два булевари уништени се бетонските столбчиња, а тоа го злоупотребуваат некои несовесни возачи.


Мар 20, 2010

Движењето за социјална правда “Ленка“ денеска ќе протестира пред Универзалната сала во Скопје за повлекување на македонските војници од Авганистан.


Фев 5, 2014

Малиот плоштад кој свечено беше  отворен денес, катче за релаксација и одмор на охриѓани. Ова ќе биде уште едно култно место на градов, рече Градоначалникот.


Јун 29, 2009

Меѓусебниот договор, влјателните комисии да имаат челници  од Вмро Дпмне,  Дуи не го испочитува.


Фев 5, 2014

На свеченоста посветена токму на лауреатот, уметнички беа изведени и стихови од наградената поема на Василевски.


Ное 19, 2008

Македонската репрезентација до 21 год со убедливи 0-3 и со катастрофална игра загуби на пријателскиот натпревар со Албанија.


Апр 7, 2021

Тие една година  неуморно се грижат за спасување на секој позитивен ковид пациент и се во првата борбена линија против пандемијата со  ковид 19.  Република Македонија денеска го одбележува Светскиот ден на здравјето – 7 април.


Фев 5, 2014

Градоначалникот Никола Бакрачески задоволен од соработката со централната власт. Тој вели дека за кратко време биле издвоени средства за реализација на голем број проекти. Тоа се должи, објаснува градоначалникот на сериозниот ангажман од страна на службите во Локалната.