Skip to main content
Јан 29, 2010

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски на маргините на Меѓународната конференција за Авганистан во Лондон се сретна со американскиот државен секретар Хилари Клинтон.


Сеп 12, 2013

Тим од социјални работници од Охрид во обиколка на руралните средини. Со тоа и охридскиот Центар за социјални работи се вклучува во Владиниот проект „Отворени денови за социјална заштита“.


Апр 3, 2009

Денес на прес конференција, Менди Чура рече дека  граѓаните сами ќе одлучат за кого ќе гласаат.


Сеп 12, 2013

Интернационалниот ликовен караван насловен како „Сета таа убавина“, во наредниве две недели пред охриѓани. Во рамките на караванот, вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ ќе биде отворена изложбата „Убавините на љубовта“, со дела на голем број еминентни сликари и скулптори од повеќе европски земји.


Сеп 22, 2008

Челзи и Мачестер Јунајтед одиграа 1:1, во дербито на петтото коло од Премиерлигата.


Мар 22, 2021

Светата Православна црква денеска го празнува споменот на 40-те војници од Севастија кои го дадоа својот живот за верата на Исус.


Сеп 11, 2013

По неколкуте одлични сезона во послабата Прва лига, Охрид 2011 во последен миг го фати возот за елитата.


Јун 20, 2014

Бројни докази за постоење на полу-водени пајаци


Сеп 11, 2013

Се изнаоѓаат најразлични начини за згрижување на децата од предучилишна и училишна возраст. Продолжениот престој и оваа година ќе функционира, а се прават напори за воведување попладневна смена за градински престој. Се отвараат градинки и во Велгошти и Лескоец.