Skip to main content
Јул 27, 2013

Четирите девојки од овој состав важат за една од најголемите музички атракции на денешницата со над 5 милиони продадени албуми ширум светот.


Јун 11, 2014

Новата лименка со зелена боја


Јул 27, 2013

На плажата „Кадмо“, Охрид продефилираа убаво градени женски и машки тела, учесници во ревијалниот аматерски натпревар во боди билдинг. Ова се случува за прв пат, а организаторите од фитнес клубот „Фит Форм“, најавија дека настанот ќе прерасне во традиција.


Јул 27, 2013

Гајдата и тапанот животна пасија на белчиштанецот Цветко Блажески. Животот на чичко Целе му поминува со музика, песна, игра и дружба. Неговиот дом во село Белчишта е претворен во мал етно музеј кој е чест посетен од странски туристи.


Дек 28, 2009

Граѓаните на Македонија ќе имаат можност на последниот ден од оваа година да набљудуваат делумно затемнување на Месечината.


Јул 26, 2013

Охрид домаќин на седмото по ред Отворено првенство во одбојка на песок Охрид 2013.


Мар 17, 2009

Битката ја загуби Локлната Самоуправа откако Апелациониот суд пресече во корист на ресорното министерство, вели министерот Јанакиески.


Јул 26, 2013

Скопјани се сеќаваат на кобното утро, во кое се разурна градот.


Авг 29, 2008

На терените на Флешинг Медоус, српската тенисерка загуби од 188 – та тенисерка на светот Жили Коан, со резултат 6-3, 4-6, 6-3, во второто коло на „УС – ОПЕН“.