Skip to main content
Сеп 2, 2013

Од 2 до 8 септември, Охрид домаќин на  Балкански шампионат во едрење. 


Сеп 15, 2008

Возачот на тимот на „Торо Росо“, Себастијан Фетел е победник на вчерашната Ф1 трка во Монца, Италија.


Мар 19, 2021

Поради изведување на градежни активности (минирање) на патниот правец А2 Кичево-Охрид, на делницата Пресека-село Врбјани, денеска ќе има прекин во сообраќајот од 15-20 минути, во периодот помеѓу 12:00 и 15:00 часот, информираат од АМСМ.


Авг 31, 2013

Неповолна година за охридските пчелари.


Јун 17, 2014

Три причини зошто да се јаде повеќе сладолед


Авг 31, 2013

Оваа интересна инсталација последниве денови ја разбуди љубопитноста на охриѓани, но и туристите сместени во извидничкиот камп.


Авг 31, 2013

Според концесионерот на езерото, Ристе Танасоски, собраната икра за вештачкиот мрест е добар индикатор дека нивото на пастрмката се движи во вистински правец.


Јан 16, 2010

Интересот за вакцинација против свински грип опаѓа, информираат од охридскиот центар за јавно здравје.


Авг 31, 2013

Во изминатите три месеци Локалната интензивно работела на решавање на натрупаните проблеми во образованието. Школската година ќе ја започнеме со подмирени долгови и чисти сметки, вели Димитар Спасески , секретарот на локалната.