ТВМ Дневник хронологија – со клик на насловот прегледајте го видеото

ТВМ Дневник 30.01.2023
– Ќе се креваат автомобили без асистенција на полиција; – Нефи Усеини не е повеќе советник; – Скринингот дава резултати; – Струшките адвокати против апанажата.
ТВМ Дневник 27.01.2023
– Нела раскажа за своите трауми со кучињата скитници; – СДСМ: до кога поскапувања ?!; – Сретна слава домаќине; – Сашо Недески реизбран за директор на ЕМУЦ – Охрид
ТВМ Дневник 26.01.2023
– Сакам пат до мојот дом; – Расте бројот на сиромашни охриѓани; – Започнаа работилниците за граѓанска наука; – Канти за отпадоци за три улици во Охрид.
ТВМ Дневник 25.01.2023
– Зошто Ohrid Go касни? – Етно масажа за поголем број туристи; – СДСМ: Да не се лажеме паркинзите ќе поскапат; – Поскапеа поштенските услуги.
ТВМ Дневник 24.01.2023
– По 7 месеци струшкиот суд ги слушна маките на Веапоска; – Минимално намалување на семејното насилство; – Се зголемува наплатата на туристичката такса; – Што пронајде инспекцијата кај Парк; – Нешто поефтино нешто поскапо.
ТВМ Дневник 23.01.2023
– Келнерите повторно ќе заминат во Хрватска; – Тужбата за струшката депонија повторно на стендбај; – Кариесот кај децата се намалува; – Лабуништани го откажаа протестот.
ТВМ Дневник 20.01.2023
– Ден на рибари без чорба, риба и спектакл; – Во Струга има 3 000 невработени; – Нападнат секретарот на цар Борис 3; – Младите охриѓанчиња се повеќе заболуваат од респираторни болести
ТВМ Дневник 19.01.2023
– Васко Довлев најиздржлив во Охрид; – Јован Рафтовски најбрз во Струга; – Се е добро кога добро ќе заврши; – Расте бројот на заболени од грип.
ТВМ Дневник 18.01.2023
– ЕУ амбасадорите се подмладија во касарна хаб; – Во најава регионални депонии; – Одржана конференцијата Охрид Водици 2023; – Организаторите подготвени за Водици
ТВМ Дневник 17.01.2023
– Инспекциите максимално контролираат цените минимално паѓаат; – Крштавањето на Исус во Пештани; – Подготвено 11 издание на меѓународната конференција Охрид – Водици; – Струга изработи проект за прифатилиште.
ТВМ Дневник 16.01.2023
– Ветеринарната Зебра подготвена за нов тендер; – Се собираат средства за албанка повредена во сообраќајка; – Цвет 75 процвета минатата година; – Подготовките за Водици во полн ек.
ТВМ Дневник 13.01.2023
– Карневалска еуфорија во Вевчани; – Се повлекуваат сетови за јадење од бамбус; – Кои се младинските програми на МЦО; – Саемот од Утрех ќе донесе 15 000 холанѓани
ТВМ Дневник 12.01.2023
– Ќе се протестира за правата на животните; – Пчелите не се домашни животни; – Охрид вотер фестивал од 18 до 27 август; – Дејан Ангелоски охридскиот шампион во планинско трчање
ТВМ Дневник 11.01.2023
– Охрид подготвен за празникот Богојавление – Водици. – Како да се стимулира пазарот на недвижнини? – 62 годишен жител на струшко Ливада се сомничи за убиство на седум кучиња – Достапна дигиталната мапа на појасите со трска во Охридското Езеро – Учениците се враќаат во училишните клупи на 23 јануари
ТВМ Дневник 10.01.2023
– Масакр врз кучиња скитници во Струга – Охридскиот суд кубури со судии – Детското одделение во струга полно со пациенти – Обвинителен акт против клиниката Жан Митрев
ТВМ Дневник 09.01.2023
– Кои се проблемите на Костал? – Трошоците за живот сеуште високи; – Вевчанци чекаат одговор од Здравко Чолиќ; – Враништа горда на православната младина.
ТВМ Дневник 06.01.2023
– Масовна посетеност на Бадниковата поворка; – Како ќе се слави Божиќ; – Засега нема грип во Македонија; – Мерко издвои пари за кучињата скитници.
ТВМ Дневник 05.01.2023
– Младите не сакаат да бидат келнери и кувари; – Подготвено се очекува јубилејната бадникова литија; – Со или без огнови на Бадник?; – Мерко конечно ќе се справува со кучињата скитници.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top