©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Трагичен настан

Младо момче убиено во Гостивар

На момчето му била укажана помош, но тоа им подлегнало на повредите. Засега не се познати други детали за убиството.
 |  инфодеск  | 
Полиција несреќа

Трагичен настан вчера во Гостивар. Момче на возраст од 28 години е убиено во близина на булеварот „Гоце Делчев“ во градот, објави „Гостивар прес“.

Според информациите на порталот од полицијата, жртвата е 28-годишен гостиварчанец со иницијали Г.А.

Околу 19 часот и 40 минути во полиција било пријавено дека во гостиварската болница „Ферид Мурад“ бил донесен 28-годишниот гостиварчанец Г.А, со влезно-излезна прострелна рана во главата – велат од СВР Тетово.

На момчето му била укажана помош, но тоа им подлегнало на повредите. Засега не се познати други детали за убиството.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top