©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Институт за јавно здравје

Нови 93 случаи со ковид во земјава

Направени се 777 тестови, а регистрирани се 93 нови ковид случаи во земјава во последните 24 часа, соопштија од Министерството за здравство.
 |  инфодеск  | 
Вирус Ковид 19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 777 тестови, а регистрирани се 93 нови случаи на Ковид-19. Од вкупниот број на позитивни 20 се реинфекции, а нема смртни случаи.

Досега во земјата се направени вкупно 2.074.909 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 313.252, бројот на оздравени пациенти е 303.410, на починати е 9.322, а бројот на активни случаи изнесува 520.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top