©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Дек 7, 2009

Советот на ЕУ одлучува дали Македонија ќе добие датум за преговори

Шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ денеска во Брисел треба да го дефинираат заклучокот во врска со препораката на Европската комисија за одредување датум за почеток на преговорите за членство на Македонија во Унијата.


Дек 7, 2009

МАНУ корисник на палатата Уранија

Клучот од Палатата Уранија предаден во рацете на Македонската академија на науките и уметностите.


Дек 5, 2009

Која е вистината за бродот Илинден

Одговорот на прашањето „ Што се случи со бродот Илинден“, ќе следи по денешната експертиза која ќе ја направат стручни лица од земјава, Хрватска и Франција.


Дек 5, 2009

Груевски во посета на Турција

Владина и бизнис делегација предвоена од премиерот Никола Груевски од сабота ќе престојува во дводневна посета на Турција.


Дек 4, 2009

Почнува вакцинацијата против новиот грип

Вакцинацијата за новиот тип на грип за населението, при што приоритет ќе имаат ранливите групи како бремени жени и хронични болни, започнува в петок.


Дек 4, 2009

Министерот Милошоски во Брисел на состанок на Северно-атлантскиот совет

Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во седиштето на НАТО во Брисел ќе учествува на состанокот на министрите за надворешни работи на Северно Атлантскиот Совет (НАК) и земјите контрибутори во ИСАФ – мисијата на Алијансата во Авганистан.


Дек 3, 2009

Меѓународен ден на лицата со хендикеп

Меѓународниот ден на лицата со хендикеп 3 Декември во четврток ќе се одбележи соодветно и во Македонија.


Дек 3, 2009

Министерката Јанкуловска во посета на Косово

Министерката за внатрешни работи на Македонија, Гордана Јанкуловска денеска треба да оствари посета на Косово.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top