Фев 16, 2010

Граничните премини кон Грција блокирани до петок

Граничните премини кон Грција од изутринава повторно се блокирани поради штрајк на грчките царински служби.


Фев 15, 2010

Брендирана облека и по некој грам кокаин

Дел од македонскиот џет сет, политичари, пејачи, останаа без својот набавувач на брендирана облека.


Фев 15, 2010

Националната гарда на Вермонт во Скопје

Висока делегација на националната гарда на сојузната држава на САД Вермонт, предводена од командантот генерал-мајор, Мајкл Дуби се наоѓа во тридневна официјална посета на АРМ и Македонија.


Фев 13, 2010

Промоција на 17 научни книги од економската област

На Економскиот факултет „Гоце Делчев“ во Штип денеска ќе бидат промовирани 17 преведени книги со економска тематика од проектот „Превод на 500 стручни, научни книги и учебници од кои се учи на врвните, најдобрите и најреномираните универзитети во САД и Англија, а од областа на правото во Франција и Германија”.


Фев 12, 2010

Спорот со името мора да се реши

Македонија мора да го реши проблемот со името доколку сака да биде дел од ЕУ и НАТО.


Фев 12, 2010

Почувствуван земјотрес во Дебар

Земјотрес со јачина од три степени според Рихтеровата скала, утринава беше почуствуван во западниот дел од земјава.


Фев 11, 2010

ЕУ да ги притисне сопствените членки за решавање на спорот со името

ЕУ нема концепт за Балканот и тоа е главен фактор за повеќе нерешени спорови, смета австриски функционер


Фев 10, 2010

Груевски го убедил Фишер дека постои основа за мирен оптимизам

Груевски и Фишер не очекуваат меѓуетнички конфликт ако македонско-грчкиот спор околу името не се реши за шест месеци.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top