©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Ное 6, 2009

Манчевски на светска конференција на сценаристи во Атина

Најуспешниот македонски филмски автор Милчо Манчевски ќе учествува на првата Светска конференција на сценаристи, што ќе се одржи во петок и сабота во Атина, Грција.


Ное 6, 2009

Шефот на косовската дипломатија во посета на Македонија

Министерот за надворешни работи на Косово Скендер Хисени в петок треба да допатува во официјална посета на Македонија.


Ное 5, 2009

Билт: Време е да се реши спорот со името

Треба да се увиди дека постои можност што нема да биде присутна мошне долго време, вели шведскиот шеф на дипломатијата за можноста за решавање на грчко-македонскиот спор за името.


Ное 5, 2009

Буџетот за 2010 пред Владата

Владата на седница денеска треба да го разгледа буџетот за 2010 година.


Ное 4, 2009

Васко Наумовски во посета на Унгарија

Вицепремиерот за евроинтеграции Васко Наумовски престојува во посета на Унгарија.


Ное 4, 2009

Македонското собрание пример за успешно функционирање

На отвoрањето на Светската е-парламент Конференција 2009 во Вашингтон, на воведната сесија “Примена на ИКТ во развојот на демократски институции”, во име на Собранието на Македонија, во обраќењето потпретседателот Јани Макрадули го презентираше решението за е-парламент.


Ное 3, 2009

Телефонски разговор Груевски – Црвенковски

Премиерот го информирал лидерот на опозицијата за содржината на разговорите од средбата со грчкиот премиер Јоргос Папандреу.


Ное 3, 2009

Делегација на UN/ISDR во Македонија

Директорот на Секретаријатот на Меѓународната стратегија за намалување на катастрофи при  Обединетите нации (UN/ISDR), Салвано Брисењо во вторник и среда ќе престојува во Македонија.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top