Skip to main content

Ное 20, 2009

Тамифлу од денес ќе се продава и во аптеките

Од денеска тамифлу и во аптеките, одлучи Комисијата за пандемски грип.


Ное 20, 2009

Антонио Милошоски во работна посета на кралството Холандија

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во петок ќе престојува во работна посета на Кралството Холандија.


Ное 19, 2009

Премиерот Никола Груевски во посета на Република Ирска

Премиерот Никола Груевски денеска е во еднодневна посета на Република Ирска.


Ное 19, 2009

Ќе заседава комисијата за пандемиски грип

Комисијата за пандемиски грип денеска треба да одржи состанок по кој ќе бидат соопштени детали за случајот на 32- годишниот пациент кој е е првата жртва на новиот грип А (Х1Н1) во Македонија.


Ное 14, 2009

Средба на Метју Нимиц – Зоран Јолевски

Средбата доаѓа по вчерашната, одвоена средба на Нимиц со грчкиот преговарач Адамантиос Василакис.


Ное 14, 2009

Како да се реши проблемот со побарувачката на лични карти

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска треба да ги посети управните служби при СВР Скопје, за да се информира за текот на процесот на замена на старите лични карти со нови.


Ное 9, 2009

Потврдени 20 нови случаи со вирусот А (Х1Н1)

Кај 20 лица се потврдени позитивни резултати на новиот тип на вирус А (Х1Н1) во последните 24 часа, соопшти денеска Министерството за здравство.


Ное 9, 2009

Јавна распределба на 102 социјални станови

Јавна прелиминарна електронска распределба ќе се одржи денеска на 102 социјални станови изградени и подготвени за вселување во скопската општина Ѓорче Петров.