©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Лето со Лице в лице
Јун 6, 2022
Платформа за одржлив развој

Лето со Лице в лице

Од 6-ти јуни, продавачите на списанието за одржлив развој, „Лице в лице“, на својата публика ќе ѝ понудат две списанија по цена од едно.

Елизабета Ѓоргиевска
Јун 6, 2022
Видео изјава

Првата дама со поддршка на органодарителството

Првата дама на државава, проф. д-р Елизабета Ѓоргиевска, со видео изјава ја поддржа кампањата за огранодарителство.

цените во маркет
Јун 3, 2022
Инфлација

Битиќи огорчен од скокот на цените

Има некоректно, неетичко и неморално однесување на одредени компании кон зголемувањето на цените, што ќе наиде на одговор на институциите, порача вицепремиерот.

Точење на гориво
Јун 2, 2022
Регулаторна комисија за енергетика

Горивата повторно поскапуваат

РКЕ донесе одлука со која се врши зголемување на цените на нафтените деривати во просек за 2,11 % во однос на одлуката од вчера.

Јун 1, 2022
Трговија со дрога

Охриѓанец уапсен во акција против трговија со дрога

Во акција против меѓународен канал за транспорт на дрога, вредна околу 300.000 евра лишен од слобода и дваесет и три годишен охриѓанец.

Фестивал
Јун 1, 2022
Култура

Фестивал Париз – Берлин – Вашингтон 2022

Фестивалот „Париз – Берлин – Вашингтон 2022”. Во селекцијата се избрани и македонските  филмови „Стела“ и „101 улога, 102 животи Бајруш Мјаку“.

Горива
Мај 30, 2022
Регулаторна комисија за енергетика

Дизелот поскапува од полноќ

Дизелот поскапува за еден денар по литар, а цената на бензините останува иста, информираа од Регулаторната комисија за енергетика.

Пустошење шуми прилепско
Мај 27, 2022
Голема полициска акција

16 лица приведени за пустошење шуми во прилепско

Во координирана акција уапсени се 16 лица за пустошење на шуми во прилепско. Меѓу уапсените има и неколку малолетни лица.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top