Skip to main content

Ное 21, 2009

Натпревар во претприемништво за средношколци на возраст од 15-18 години од средни стручни училишта ќе се одржи во сабота во десет држави, вклучително и Македонија.


Ное 20, 2009

Од денеска тамифлу и во аптеките, одлучи Комисијата за пандемски грип.


Ное 20, 2009

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во петок ќе престојува во работна посета на Кралството Холандија.


Ное 19, 2009

Премиерот Никола Груевски денеска е во еднодневна посета на Република Ирска.


Ное 19, 2009

Комисијата за пандемиски грип денеска треба да одржи состанок по кој ќе бидат соопштени детали за случајот на 32- годишниот пациент кој е е првата жртва на новиот грип А (Х1Н1) во Македонија.


Ное 14, 2009

Средбата доаѓа по вчерашната, одвоена средба на Нимиц со грчкиот преговарач Адамантиос Василакис.


Ное 14, 2009

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска треба да ги посети управните служби при СВР Скопје, за да се информира за текот на процесот на замена на старите лични карти со нови.


Ное 9, 2009

Кај 20 лица се потврдени позитивни резултати на новиот тип на вирус А (Х1Н1) во последните 24 часа, соопшти денеска Министерството за здравство.