©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


РКЕ

Поевтинуваат бензините и дизелот

РКЕ донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,82% во однос на одлуката од 23-ти јуни.
 |  инфодеск  | 
Точење на гориво

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ поевтинуваат за еден денар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) останува иста.

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС – 95 е 109 денари, на ЕУРОСУПЕР БС – 98 е 111,50, на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 109 и на Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 107 делари за литар.

За 0,986 денари поевтинува и мазутот и еден килограм ќе чини 53,305 денари.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top