Skip to main content

АМСМ

Забрана за тешки товарни возила преку Стража

Поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку планинскиот превој Стража воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила.
 |  инфодеск  | 

Од утрово воведенa забрана за тешки товарни возила преку Стража, соопшти АМСМ.

Од ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известуваат дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку планинскиот превој Стража, од 08.30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила.