Skip to main content

МВР

Албански државјанин затекнат при незаконит риболов на Охридско Езеро

На лицето изречена му е мерка забрана за влез во државата до 31.03.2025 година.
 |  инфодеск  | 

На 01.04.2024 во 06.40 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Охридско Eзеро“ го лишиле од слобода албанскиот државјанин Ј.А.(26).

-Tој претходно во водите на Охридското Eзеро на македонска страна е затекнат при незаконит риболов, информираат од МВР. За настанот е известен јавен обвинител, а со решение од полициски службеници при Регионален центар за гранични работи Запад изречена му е мерка забрана за влез во државата до 31.03.2025 година.