Skip to main content

СВР Охрид

Бела прашкаста материја пронајдена кај охриѓанец на ул „Коста Абраш“

По целосно документирање на настанот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.
 |  инфодеск  | 
Свр охрид

На 19.11.2023 година во 10.55 часот, на улицата „Коста Абраш” во Охрид, приведено е 42 годишно лице од Охрид.

„При претходно извршен преглед, полициските службеници кај него, пронајдоа и одзедоа две опаковки со бела прашкаста материја како и предмети со остатоци од бела прашкаста материја. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.“ – информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.