Skip to main content

СВР Охрид

Две лица се обиделе да украдат Голф на булевар Железничка

Во обид да влезат во возилото паркирано на булевар Железничка успеале само да го оштетат.
 |  инфодеск  | 
Кражба на автомобил

На 26.05.2023 година во 01.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека на крстосницата на булеварот Железничка со улицата „Кленоец” во Охрид, две лица се обиделе со употреба на сила да влезат во патнички автомобил „Голф” со охридски регистарски ознаки, сопственост на Г.К.(44) од Охрид и притоа го оштетиле. Се преземаат мерки за расчситување на настанот, информираат од СВР Охрид.