Канцеларии

Искршено стакло во клубот Цар Борис III

Повторно оштетени канцелариите на бугарскиот клуб „Цар Борис III“ во Охрид, овој пат искршено е стакло. СВР работи на расветлување на случајот.
 |  инфодеск  | 
Искршено стакло бугарски клуб

На 21.11.2022 година во 02:05 часот, во СВР Охрид пријавено е оштетување на стакло од излог на „Здружение на граѓани Цар Борис III”, лоцирано на булеварот „Македонски Просветители” во Охрид.

Искршено стакло бугарски клуб

Полициски екипи извршија увид и се работи на расветлување на настанот – информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Искршено стакло бугарски клуб
Искршено стакло бугарски клуб
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top