Вршел јавен превоз без лиценца

Кривична пријава против охриѓанец

64-годишен охриѓанец доби кривична пријава за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без лиценца“, информираат од СВР Охрид.
 |  инфодеск  | 
Јавен превоз

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.К.(64) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без лиценца”.

При контрола, извршена на 15.10.2022 на пресекот на улиците „Питу Гули” и „Марко Нестороски” во Охрид, полициските службеници го затекнале пријавениот при управување на такси патнички автомобил „фолксваген голф” и констатирале дека нема соодветна лиценца за вршење јавен такси превоз во внатрешниот сообраќај, издадена од надлежен државен орган – информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top