©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Напад врз службено лице

Кривична пријава за жител на Мешеишта

СВР поднесе кривична пријава против 34-годишен жител на селото Мешеишта кој во угостителски објект нападнал полициски службеници.
 |  инфодеск  | 
Полиција

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „напад врз службено лице при вршење работи од областа на безбедноста”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Т.(34) од охридското село Мешеишта.

Тој, на 06.05.2022 година во 00.50 часот, во угостителски објект лоциран на булеварот „Железничка” во Охрид, бил агресивен кон полициските службеници кои преземале службени дејствија. Него, одредена му е мерка притвор во траење од осум дена – информираат од СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top