Свр билтен

Нарушен јавниот ред и мир во казино на бул. Туристичка

44-годишен охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир во казино на бул. „Туристичка“ со агресивно однесување кон полициски службеници.
 |  инфодеск  | 
Полиција

На 17.03.2023 година во 11:50 часот, во казино лоцирано на булевар „Туристичка” во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници кои вршеле службени дејства, извршено од Ј.Д.(44) од Охрид.

Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top