Skip to main content

УХМР

Во Охрид денес сончево со мала облачност

Во Охрид дневната температура ќе се искачи до 20 степени.
 |  Маја Савиќ  | 
Фото Ѓоко Симјаноски Расцутени дрва кеј

Сончево со мала до умерена облачност и релативно топло ќе биде времето денеска во Македонија. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд со грмежи.
Во Охрид сончево со мала до умерена облачност и дневна температура кооја ќе се искачи до 20 степени.