Skip to main content

МВР

76 годишен охриѓанец загинал откако се превртел со трактор на локален пат во кочанско

Лицето од Охрид било со престој во с.Мородвис, информираат од МВР.
 |  инфодеск  | 

На 23.05.2024 година во 13.29 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат с.Зрновци–с.Мородвис, кочанско, на коловозот се превртел трактор управуван од 76 годишно лице од Охрид, а со престој во с. Мородвис.

-Од здобиените повреди на местото на несреќата починал возачот. Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, а увид извршила увидна екипа од ОВР Кочани, информираат од МВР.

Фото: илустрација