©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Физички напад

Охриѓанец му нанел тешки повреди на малолетник

17-годишен охриѓанец физички нападнал малолетник на плоштадот „Крушевска Република“ и притоа му нанел тешки телесни повреди.
 |  инфодеск  | 
Тепачка

СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе известување против 17 годишно лице од Охрид  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”.

Тој, на 13.05.2022 година на плоштад „Крушевска Република” во Охрид физички нападнал малолетник нанесувајќи му тешки телесни повреди – се вели во соопштението на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top