Skip to main content

Улица дејан војвода

Охриѓанец нападнал 19-годишна девојка

29-годишен охриѓанец физички нападнал 19-годишна девојка. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.
 |  инфодеск  | 
Семејно насилство

На 29.09.2022 година околу 16 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на улицата „Дејан Војвода” во Охрид, Н.К.(29) физички ја нападнал Н.К.(19), двајцата од Охрид.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.