Свр охрид

Охриѓанец нападнат на ул. Димитар Влахов

65-годишен охриѓанец бил физички нападнат од сограѓанин на ул. „Димитар Влахов“. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.
 |  инфодеск  | 
Полициско возило

На 18.03.2023 година во 14:20 часот во СВР Охрид, Љ.Н.(65) пријави дека во објект на улицата „Димитар Влахов” во Охрид бил физички нападнат од Д.П., двајцата од Охрид.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава – информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top