©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Улица марко нестороски

Охриѓанец нападнат од Пит Бул

24-годишен охриѓанец и неговото куче биле нападнати од куче раса Пит Бул кое излегло од двор на ул. „Марко Нестороски“ во Охрид.
 |  инфодеск  | 
Пит бул

На 06.08.2022 година во 01:50 часот, Ж.М.(24) од Охрид пријавил дека тој и неговото куче на улицата „Марко Нестороски” во Охрид биле нападнати од куче „Пит Бул” кое излегло од двор.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот –велат од СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top