Охриѓанец упатил закани кон три лица на ул. Абас Емин

Приведен 30-годишен охриѓанец кој го нарушил јавниот ред и мир со викање и упатување закани кон тројца сограѓани на улицата „Абас Емин“.
 |  инфодеск  | 
Полициско возило

На 30.01.2023 во 03:40 часот на улица „Абас Емин” во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Н.К.(30) од Охрид.

Тој го нарушил јавниот ред со викање и упатил закани кон Н.К.(20), С.Ј.(23) и Д.Ј.(54), сите од Охрид. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава – се вели во соопштението на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top