Skip to main content
Апр 30, 2014

Ротари клубот од Охрид ќе го доопремува детското одделение во Општа Болница Охрид

На 03 мај во Хотел Гранит со почеток во 20,30 часот ќе се одржи годишната донаторска вечера на Ротари клуб Охрид. Собраните средства ќе одат директно во фондот кој е наменет за проектот Набавка на медицинска опрема за детското одделение при ЈЗУ Општа болница Охрид.


Апр 29, 2014

Дампинг цени за сместување, решение за повеќе гости во Охрид

 

Дампинг цени за сместување, решение за повеќе гости во Охрид.


Апр 29, 2014

Торта и благодарност до медиумите и граѓаните од кандидатите за пратеници од ВМРО ДПМНЕ

Со торта и благодарност до медиумите и граѓаните кандидатите за пратеници од ВМРО ДПМНЕ официјално ја одбележаа победата на двојните избори. Рекоа дека во законодавниот дом ќе се залагаат за поголем просперитет на Охрид.


Апр 29, 2014

Дали и кога Охрид конечно ќе го добие затворениот пливачки базен

Од наесен започнуваат градежните работи за затворениот пливачки базен, рече Градоначалникот Бакрачески. Тој со објаснување зошто работите на базенот доцнат една година и вети дека Охрид ќе го има најубавиот пливачки базен во Република Македонија.


Апр 29, 2014

Децата од градинката Развигорче учат за здравата храна

 Децата од градинката  Развигорче учат за здравата храна .


Апр 29, 2014

Кривична пријава за лице осомничено за опожарување во општина Дебрца

СВР Охрид поднесе кривична пријава против лицето Б.С.(58) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени „тешки дела против општата сигурност“.


Апр 29, 2021

ТВМ вработува

ТВМ ТелевизијА има потреба од лице за:


Апр 29, 2014

Охридските гимназијалци ви ја претставуваат „Мачка на вжештен ламаринен покрив“

Вечерва со почеток во 19.30 часот во Центарот за култура „Григор Прличев“ премиерно ќе биде изведена претставата „Мачка на вжештен ламаринен покрив“ од Тенеси Вилијамс.