Skip to main content
Апр 1, 2014

Изгласана физибилити студијата за изградба на пазарот.


Апр 1, 2014

Тунтев бил еден од главните фактори за донесување на одлуки за  Охрид во периодот од 2009- 2013 година, одлуки од СДСМ кои биле постулати за самиот регрес на градот, се огласија денес од ОК на ВМРО – ДПМНЕ. Од таму обвинуваат дека СДСМ упорно како да оди против народот со тоа што  ги наградува личностите кои биле дел од тимот на СДСМ кој владеел во т.н мрачен период на Охрид.


Апр 23, 2021

Охридските ракометари ги очекува предизвик наречен пласман во европските купови. Утре неопходна им е победа против ракометниот клуб Бутел, екипа која оваа сезона два пати беше подобар противник од охриѓани.


Апр 1, 2014

Многу проекти на ВМРО- ДПМНЕ од областа на спортот останаа мртво слово на хартија и пуста желба, обвинија охридските социјалдемократи на денешната прес конференција.


Апр 1, 2014

Дел од населбата Рача е без основна  инфраструктура


Апр 1, 2014

Во однос на безбедноста на учениците беа изработени огради од страна на хаусмајсторите во училиштето, со кои подoцна беа оградени скалилата во предметна настава во која учество зеде и ликовната секција која ги обојуваше оградите.


Апр 1, 2014

Ве известуваме дека НУ Библиотека ,,Григор Прличев” – Охрид и оваа година ќе го одбележи 2 Април – Меѓународниот ден на книгата за деца и млади, со организирање средба  со писателот Тоде Илиевски.


Апр 1, 2014

Парохискиот храм „Св.Богородица“- Каменско од Охрид ги известува своите православни верници дека на 2-ри април 2014-та година во среда навечер ќе се слуши сеноќно бдение по повод празникот на „Свети Јаков Исповедник и Св.Кирил епископ Катански“, со почеток во 23:30 часот.