©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Лишен од слобода

Пронајдена дрога кај ресенчанец во Охрид

Кеса со бела прашкаста материја, пронајдена кај ресенчанец во Охрид. Во неговиот дом е пронајдена и дробилка со остатоци од марихуана.
 |  инфодеск  | 
Полиција

На 05.08.2022 во 22:10 часот на ул. „Стив Наумов” во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода Ф.Ш.(25) од Ресен затоа што кај него била пронајдена и одземена кеса со бела прашкаста материја.

Дополнителено, при претрес во неговиот дом во Охрид, извршен со судска наредба, пронајдена и одземена е дробилка со остатоци од марихуана. Тој е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top