©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Опојна дрога

Пронајдена марихуана кај 28-годишен охриѓанец

28-годишен охриѓанец е фатен со марихуана на ул. „Железничка“ во Охрид. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
 |  инфодеск  | 
Марихуана

На 13.05.2022 година во 18,30 часот, полициски службеници од СВР Охрид, го приведоа и лишија од слобода Д.С.(28) од Охрид.

При преглед извршен на улицата „Железничка” во Охрид, кај него пронајдена и одземена е опојна дрога Марихуана. По целосно документирање, против него ќе биде поднесена соодветна пријава – се вели во соопштението на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top