Skip to main content

Сонце ќе не грее цела недела

Денес во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност, топло и ветровито, а од вторник температурите ќе почнат позначајно да се зголемуваат.

 |  Голабовски Крсте  | 
kej
кеј

Денес во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност, топло и ветровито, а од вторник температурите ќе почнат позначајно да се зголемуваат.

kejВо понеделник ќе дува умерен северен и северозападен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 10 километри на час. Утринските температури се од 1 до 8 Целзиусови степени, а дневните температури ќе се движат од 13 до 20 Целзиусови степени.

Во вторник во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец, утринските температури ќе се движат минус 1 до 6, а дневните температури ќе достигнат до 16, односно до 24 Целзиусови степени.

Во среда, пак, како што предвидуваат синоптичарите, ќе биде сончево и топло ќе биде и во среда, со максимални дневни температури кои ќе се движат од 17 до 25 Целзисови степени.

{loadposition content9}