Skip to main content

УХМР

Сончево со умерена облачност

Во среда во попладневните часови се очекуваат нови врнежи од дожд.
 |  инфодеск  | 

Денеска во Охрид времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се задржи на 14 степени.

И за вторник метеоролозите најавуваат стабилно време, сончево со мала до умерена облачност. Во среда во попладневните часови се очекуваат нови врнежи од дожд.

фото: Ѓоко Симјаноски