Skip to main content

УХМР

Сончево со умерена облачност и температура до 23 степени

Во недела ќе има услови за локален дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.
 |  инфодеск  | 
Фаќач на крст - Фото Симјаноски

Денеска во Охрид не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се искачи до 23 степени.

Следува период на стабилно време со умерена облачност. Во недела ќе има услови за локален дожд и ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Фото: Ѓоко Симјаноски – Фаќач на крст