Магистрален пат охрид кичево

Сообраќајка кај Врбјани, повредени две лица

Во сообраќајната несреќа двајцата возачи се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св. Еразмо” во Охрид.
 |  инфодеск  | 
Полиција несреќа

На 23.01.2023 околу 09:30 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, кај селото Врбјани, општина Дебрца, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничките моторни возила „форд” со тетовски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(44) од Скопје и „даеву” со кичевски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(66) од Кичево.

Во несреќата, двајцата возачи се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св. Еразмо” во Охрид. По овластување на Јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од СВР Охрид – информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top