©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Физички напад

Тепачка на булеварот Туристичка

Двајца охриѓани физички нападнале 24-годишен сограѓанин на бул. Туристичка. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.
 |  инфодеск  | 
Полиција

На 05.08.2022 година во 02:10 часот во близина на угостителски објект на бул. „Туристичка” во Охрид нарушен е јавниот ред и мир.

Извршен е физички напад од Е.И. и А.И. врз А.М.(24), сите од Охрид. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top