Свр билтен

Тепачка пред угостителски објект на градскиот плоштад

Нарушен јавниот ред и мир пред угостителски објект на плоштадот „Св. Климент Охридски“ со физички пресметка помеѓу двајца охриѓани.
 |  инфодеск  | 
Тепачка

На 18.03.2023 година во 14:00 часот, пред угостителски објект на плоштадот „Св. Климент Охридски” во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.П.(22) и М.П.(47), двајцата од Охрид.

Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава – се вели во соопштението на СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top