Skip to main content

Засилени полициски контроли

Управувале возило под дејство на алкохол

Казнети се шест возачи на подрачјето на СВР Охрид кои управувале возило под дејство на алкохол. Во Охрид 2, Струга 3 и Дебар 1.
 |  инфодеск  | 
Полициски службеници

Продолжуваат полициските акциски контроли во сообраќајот.

На 21-ви и 22-ри септември 2022 година, во периодот од 22 до 01 часот, при извршени сообраќајни контроли на подрачје на СВР Охрид, полициските службеници затекнале 6 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол (двајца во Охрид, во Струга 3-ца возачи и еден во Дебар). Тие се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози – информира портпаролот на секторот Стефан Димоски.