Skip to main content

СВР Охрид

Велгоштанец се однесувал агресивно и недолично кон средношколки во училишен двор

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид.
 |  инфодеск  | 
Свр Охрид

На 28.09.2023 во 15.05 часот во СВР Охрид, од средно училиште во Охрид било пријавено дека околу 12.00 часот во дворот на училиштето, лице од с.Велгошти се однесувал агресивно и недолично кон две ученички во училиштето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид.