Skip to main content

УХМР

Врнежливо со температура до 12 степени

Локален слаб дожд ќе има и утре, а потоа следува период на стабилно време, информираат од УХМР.
 |  инфодеск  | 

Во Охрид денес променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе се искачи до 12. степени.

Под влијание на влажен бран и денес во Македонија ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и услови за изолирана појава на ретки грмежи. Локален слаб дожд ќе има и утре, а потоа следува период на стабилно време, информираат од УХМР.