Нарушен јавниот ред и мир

Жител на Лескоец нападнал вработени во казино

Приведен 45-годишен жител на селото Лескоец кој го нарушил јавниот ред и мир и ги нападнал вработените во казино во Охрид.
 |  инфодеск  | 
Полициско возило

На 30.11.2022 година во 01:45 часот во казино на улица „Кленоец” во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со агресивно однесување и навреди кон вработените, извршено од Н.П.(45) од охридското село Лескоец.

Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top