©2008 - Сите права се задржани. Powered by TVM.


Работна машина на автопат

Жител на Требеништа затекнат при кражба на гориво

59-годишен жител на селото Требеништа е затекнат при кражба на гориво од работна машина на автопатот во изградба Кичево-Охрид.
 |  инфодеск  | 
Автопат Кичево Охрид

На 24.06.2022 година во 00:30 часот во СВР Охрид приведен е Н.С. (59) од селото Требеништа, општина Дебрца.

Тој, претходно е затекнат при кражба на гориво од работна машина на автопатот во изградба Кичево-Охрид и пронајдени му се две пластични туби со околу 50 литри гориво. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top