Skip to main content

Апр 5, 2021

Вакцинацијата со 20.000 руски вакцини, донација од Србија, ќе се одвива на 48 пунктови во салата Борис Трајкоски во Скопје. Вакцината ќе биде дадена на околу 3.000 граѓани за кои се закажани термини.


Јан 18, 2014

Првиот човек на ЈП „Билјанини изври“, Ристе Мише, за нецел месец на охриѓани и бројните гости што го посетуваат градот за време на големите верски празници им овозможи бесплатен паркинг. Тој смета дека на тој начи допринесуваат организацијата на верските празници да биде полесна и беспрекорнаа воедно тој гест да остави добар впечаток кај гостите.


Јул 15, 2014

Samsung со конкурент на iPhone6


Јан 18, 2014

Синоќа охриѓани имаа извонредна можност да уживаат во звуците на еден од најпопуларните пејачи на Балканот, Жељко Јоксимовиќ.


Јан 18, 2014

Црвениот Крст од Охрид годинава со посебно предупредувње до сите скокачи по светиот крст. Да внимаваат на обележаните простори кои што се на самиот спуст на пристаништето, бидејки тука има дупки со длабочина преку три метри, а во поплиткиот дел можат да наидат на колци и сидра од бродовите.


Јан 17, 2014

Пред големиот верски празник Богојавление-Водици, екипи од охридските јавни претпријатија со несмалено темпо деновиве работат на градењето на малиот плоштад.


Мар 15, 2010

Официјална Тирана искажа голема благодарност кон македонската полиција и армија за несебичното залагање да се спасат двете момчиња кои со часови биле заглавени на планината Кораб.


Јан 17, 2014

На свечен начин во црквата Свети Никола- Ѓеракомиија денес се изврши примопредавање на кумството за Богојавление- Водици. Новите кумови  најавија достоинствено и  најмасовно одбележување на големиот верски празник.