Skip to main content

Голема полициска акција во Струга

Според неофицијални информации, уапсени се околу 20-тина криминалци.
 |  инфодеск  | 

Од утрово се спроведува голема полициска акција во Струга, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи (МВР).

Според неофицијални информации, уапсени се околу 20-тина криминалци.

Од МВР повеќе детали најавуваат во текот на денот, по завршување на акцијата.