15 корпус струга

Две лица физички нападнале стружанец

Двајца стружани физички нападнале 43-годишен сограѓанин на ул. „15 Корпус“ во Струга. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.
 |  инфодеск  | 
Полиција

На 12.03.2023 година во 04:20 часот, на улицата „15 корпус” во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Д.У. и К.М. врз А.Ш.(43), сите од Струга.

Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© 2008 - Сите права задржани. Поддржано од ТВМ ТелевизијА.
Back to Top