Skip to main content

СВР Охрид

Крадци во Лабуништа бегајќи се удриле во полициско возило

Бегајќи, удриле во службеното полициско возило „дачиа” и го напуштиле местото
 |  инфодеск  | 
Полициско возило

На 22.05.2023 во 03.24 минути било пријавено дека во с.Лабуништа, струшко, се врши кражба во трафика.

„Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Лабуништа излегле на местото, по што лицата со нивното возило, бегајќи, удриле во службеното полициско возило „дачиа” и го напуштиле местото.“- информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан димсоки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.