Skip to main content
Фев 4, 2009

Пронајдена фурна од римски период

Пронајдена фурна од римски период во село Октиси-струшко.


Фев 3, 2009

Јазични делби во „Нико Нестор“ од оваа недела

„Ибрахим Темо“ засега нема да го следи овој пример, неофицијално дознава ТВМ.

 


Фев 3, 2009

Струшката СДСМ интензивно размислува за нова политика

На претстојните избори ќе настапат заедно со ВМРО ДПМНЕ  но под услов, советничката листа да биде мешана.


Фев 2, 2009

За градоначалничката фотеља на Струга ќе се борат 4 кандидати

Избраникот на Вмро Дпмне очекува граѓаните да го прифатат како струшки Обама.


Јан 31, 2009

Одброени деновите на дрвениот мост во Струга

Дефинитивно на негово место ќе се постави нов. Ова е најновото ветување од локалната самоуправа.


Јан 31, 2009

Рамиз Мерко кандидат ДУИ

Централниот одбор на ДУИ денеска ги објави имињата на дел од кандидатите за градоначалници.


Јан 30, 2009

„Струшко поле“ тоне во вода

Обилните врнежи од дожд и затворените канали, плодната површина ќе ја претворат во езеро.


Јан 29, 2009

Министерот Бајрами во Струга

Семинар за зајакнување на капацитетот на Државниот инспекторат за труд.